Ostatnie wpisy

Nocny wybuch gazu w Witosławiu koło Mroczy.


24 kwietnia 2022 roku przed godz. 1.00 doszło do wybuchu butli gazowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Witosławiu gm. Mrocza.

Na miejsce natychmiast zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej, m.in. 3 zastępy z JRG nr 1 w Nakle oraz OSP Witosław i OSP Mrocza. Na miejsce działań przybyli również policjanci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Doszczętnie zostały zniszczone 2 mieszkania w budynku wielorodzinnym, które zostaną wyłączone z użytkowania. Jak ustalili przybyli na miejsce strażacy, do wybuchu doszło z powodu rozszczelnienia kuchenki gazowej – poinformował nas st. kpt. Bartosz Walkowiak z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle.

Łącznie z budynku ewakuowano 16 osób.

21-letniego mężczyznę znaleziono w mieszkaniu z licznymi poparzeniami ciała. Ewakuowano go z budynku oraz udzielono mu pierwszej pomocy do czasu przybycia karetki pogotowia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jeden mężczyzna został skaleczony w stopę od szkła, ale na szczęście nic nie zagrażało jego zdrowiu.

O działania zapytaliśmy również podkom. Justynę Andrzejewską – oficera prasowego z KPP w Nakle. – Zgłoszenie o wybuchu w jednym z mieszkań w Witosławiu dyżurny nakielskiej policji otrzymał dziś w nocy przed godz. 1. Przyczyny wybuchu są ustalane, na miejscu trwają czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Na skutek wybuchu jeden z mężczyzn przebywających w lokalu doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy.

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: