Ostatnie wpisy

Nietrzeźwy traktorzysta uszkodził zaparkowany pojazd

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Sępoleńscy policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, którego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. 69-latek mając w organizmie niespełna 2 promile alkoholu kierując ciągnikiem rolniczym uszkodził zaparkowany pojazd. Teraz od decyzji sądu zależy, jaką poniesie karę za swoje postępowanie.

O zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Krajna” w Sikorzu, sępoleńscy policjanci zostali poinformowani w środę (22.04.20) krótko po godzinie 18:00. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 69-letni mieszkaniec gminy, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo uszkodził zaparkowany pojazd marki Ligier. To nie koniec jednak całej historii. Mundurowi w trakcie kontroli traktorzysty ustalili, że mężczyzna nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy, a w policyjnym systemie nie ma nawet wzmianki jakoby je w ogóle miał. Dodatkowo, w trakcie rozmowy z nim wyczuli zapach alkoholu z jego ust. Postanowili to sprawdzić. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało, że 69-latek ma w organizmie niespełna 2 promile alkoholu.

Teraz kolejnemu nieodpowiedzialnemu kierującemu za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia. Dodatkowo odpowie on również za uszkodzenie pojazdu oraz brak uprawnień do kierowania.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: