Reklama

Ostatnie wpisy

Nietrzeźwy kierowca przyjechał na sępoleńską komendę zgłosić kolizję

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 38-latkowi, który przed komendę policji przyjechał samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna chciał zgłosić kolizję, w której brał udział kilka godzin wcześniej. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

W tego nietypowego zdarzenia doszło w miniony piątek (22.11.19) około godziny 10:00. Do dyżurnego sępoleńskiej komendy zgłosił się 38-letni mieszkaniec gminy Koronowo, który poinformował, że około godziny 5:00 brał udział w zdarzeniu drogowym w miejscowości Niechorz. Z jego relacji wynikało,  że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man na chojnickich tablicach rejestracyjnych jadąc w kierunku Bydgoszczy, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu zmuszając zgłaszającego do zjechania kierowanym przez siebie fordem na pobocze drogi. W wyniku tego manewru uderzył w tablicę prowadzącą ,,U-3” uszkadzając bok swojego pojazdu.

Nic w tym nie byłoby nadzwyczajnego, gdyby nie fakt , że 38-latek stawił się na komendę w stanie nietrzeźwości. Policjanci wykonujący  czynności z kierowcą forda wyczuli od niego zapach alkoholu. Wobec powyższego postanowili przebadać go alkomatem. Badanie wykazało w jego organizmie niespełna promil alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoją lekkomyślność odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające celem ustalenia sprawcy zdarzenia.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony