Reklama

Ostatnie wpisy

Niesamowite zjawisko na niebie. Ariane w obiektywie czytelników

Z naszego regionu widoczny był lot rakiety Ariane 6

Wczoraj około godziny 23 wiele osób dostrzegło na niebie jasny punkt. Jak się okazuje, była to rakieta Ariane 6 Europejskiej Agencji Kosmicznej, która odbyła inauguracyjny lot. 

We wtorek wieczorem z portu kosmicznego w Gujanie Francuskiej wystartowała rakieta Ariane 6 Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ma ona 60 m wysokości oraz 5,4 m średnicy a wraz z paliwem waży blisko 900 ton. Dzięki temu jest w stanie wynosić na niską orbitę okołoziemską ładunki o masie do 21,5 ton. Podczas pierwszego lotu zostało tam umieszczonych osiem satelitów.

Warto podkreślić, że również Polska ma swój wkład w cały projekt.

Do transportu konstrukcji wykorzystano statek Canopée stworzony w stoczni w Policach, a zwodowany w Szczecinie. Z kolei na pokładzie rakiety znajduje się system kamer zbudowany przez firmę Scanway z Wrocławia. Ich zadaniem jest udokumentowanie każdego etapu lotu oraz dostarczenie kluczowych danych do jego analizy.

Rakietę Ariane 6 można było bez problemu zaobserwować z Polski, w tym z naszego regionu. Około godziny 23.00 na północnym horyzoncie pojawił się na niebie bardzo jasny punkt, a następnie smuga gazów wylotowych.

Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz wideo naszych czytelników z tego wydarzenia.

5 1 głosować
Ocena artykułu
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subscribe
Powiadom o

Warning: Attempt to read property "ID" on bool in /home/server825871/ftp/migracja/wiecbork112.xaa.pl/public_html/wp-content/plugins/pie-register/pie-register.php on line 8081
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony

0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, proszę o komentarz.x