Reklama

Ostatnie wpisy

Mrocza: Dyskusja w sprawie lokalizacji Mroteckiego Centrum Bezpieczeństwa

Wczoraj, 13 marca 2023 roku w godzinach popołudniowych w Sali Sesyjnej im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego w Urzędzie Miasta i Gminy Mrocza, odbyło się spotkanie zorganizowane przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy Jarosława Odrobińskiego w sprawie lokalizacji przyszłej inwestycji pn. „Budowa Mroteckiego Centrum Bezpieczeństwa”. W spotkaniu uczestniczyli: Tadeusz Sobol starosta nakielski, Waldemar Chudzik zastępca burmistrza miasta i gminy Mrocza, Tomasz Kokoszewski prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP w Mroczy, Paweł Przybylski komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Mroczy, Leszek Karkosz prezes OSP Mrocza z zarządem o strażakami tej jednostki, Marian Wiśniewski dyrektor miejsko-gminnego ośrodka kultury i rekreacji w Mroczy i jego zastępca Michał Raczyński, Jarosław Gierszewski członek zarządu Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, Jacek Molenda ratownictwo medyczne Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, Jacek Ćwikła komendant Straży Miejskiej w Mroczy, st. asp. Szymon Kujawa kierownik ogniwa prewencji komisariatu policji w Mroczy oraz radni.

Od dłuższego czasu, a szczególnie w ostatnich dniach wywiązywała się burzliwa dyskusja odnoście lokalizacji przyszłej inwestycji Mroteckiego Centrum Bezpieczeństwa. Władze samorządowe wskazały przyszłą lokalizację przy ul. Postępu, na co nie zgadzają się druhowie miejscowej OSP, którzy twierdzą, że obecna lokalizacja w centrum miasta pozwala druhom na szybkie dotarcie do remizy i skuteczne podjęcie działań ratowniczo-gaśniczych. Wskazywali, że proponowana lokalizacja na obrzeżach Mroczy w znaczący sposób wydłuży czas podjęcia działań i pomoc może dotrzeć za późno. Na potwierdzenie swoich argumentów przedstawili prezentację wizualną. W trakcie ponad 2 godzinnego spotkania zastępca burmistrza Waldemar Chudzik zgodził się, że proponowana lokalizacja przy ul. Postępu jest nie trafiona, a służby inwestycyjne gminy rozpoznają możliwości rozbudowy czy remontu obecnego budynku, w którym mieści się remiza, bądź innej lokalizacji w centrum miasta.

źródło: kurier-nakielski.pl


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony