Ostatnie wpisy

Mniej wypadków, ale więcej ofiar. Policjanci podsumowali wakacje na drogach regionu


Funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej policji przedstawili w środę (1 września) wstępne dane podsumowujące okres wakacji na drogach regionu. 

Na początek dane z kraju, a te są lepsze niż w analogicznym okresie czasu ubiegłego roku, bo mimo pandemii koronawirusa, w 2020 roku doszło do 5598 wypadków, w których zginęło 500 osób, a 6 525 zostało rannych. W trakcie tegorocznych wakacji, służby odnotowały 5 216 wypadków, śmierć poniosło w nich 479 osób, 6 172 zostały ranne. – Są to dane lepsze niż w poprzednich latach, jednak nie oznacza to, że zabrakło tragicznych zdarzeń, których ofiary znalazły się w tej smutnej statystyce – mówią policjanci i wyliczają przyczyny tych wypadków: – Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków ruchu oraz lekceważenie fundamentalnych przepisów ruchu drogowego – jak te w postaci nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, przyczyniły się do zaistnienia wielu z nich.

Podczas wakacji, policjanci opublikowali interaktywną mapę, na której zaznaczane były miejsca, gdzie dochodziło do wypadków śmiertelnych. Niestety, tych nie brakowało także w województwie kujawsko-pomorskim. – Jak wynika ze wstępnych danych, w kujawsko-pomorskiem w czasie tegorocznych letnich wakacji doszło do 162 wypadków, w których zginęło 29 osób, a 179 zostało rannych – przekazuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Dla porównania, w tym samym okresie czasu w ubiegłym roku w 189 wypadkach zginęło 18 osób, 212 zostało rannych.

Tegoroczne wakacje były też pracowite dla policjantów, codziennie na drogi wyjeżdżało ich około czterech tysięcy. – Policjanci ruchu drogowego w całym kraju podczas okresu wakacyjnego byli zaangażowani w zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Głównym celem ich działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji – dodaje mł. insp. Chlebicz.

Funkcjonariusze informują też, że w regionie od początku tego roku 1 372 kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h (w kraju przez osiem miesięcy 2021 roku dokument zatrzymano 41 029 kierującym), a także ponad 3 800 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu (od początku roku w kraju to ponad 69 000 osób).

źródło: https://metropoliabydgoska.pl

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: