Reklama

Ostatnie wpisy

Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego stracił ponad 150 tysięcy złotych

Dostałeś propozycję skorzystania ze niepowtarzalnej usługi finansowej, ktoś proponuje ci łatwy i szybki zysk oraz namawia do inwestowania pieniędzy w kryptowaluty – uważaj! Możesz paść ofiarą przestępstwa. Przekonał się o tym, mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, który stracił ponad 150 tysięcy złotych.

W miniony środę (19.04.23) więcborscy policjanci przyjęli zawiadomienie od 49-letniego mieszkańca powiatu dotyczące oszustwa. Mężczyzna skuszony ofertą szybkiego zysku zainwestował pieniądze w krypowaluty. Niestety został oszukany i stracił ponad 150 tysięcy złotych autoryzując osobiście przelewy wykonywane przez fałszywego doradcę finansowego  z jego konta bankowego. Niestety wspomnianych kryptowalut nie otrzymał.

To jednak nie jedyne metody jakimi posługiwali się przestępcy, by oszukać mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Kryminalni w przeciągu ostatniego miesiąca otrzymywali kilkanaście zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju oszustw za pośrednictwem aukcji internetowych i portali ogłoszeniowych. Ofiarami są zarówno kupujący, jak i sprzedający. Typowym oszustwem stosowanym przez nieuczciwych sprzedawców jest brak wysyłki zamówienia lub wysłanie towaru niezgodnego z opisem. Inną, coraz popularniejszą metodą, jaką również stosują przestępcy, jest wysłanie linku, za którego pośrednictwem mają zostać przelane pieniądze lub udostępnione dane osobowe. Pamiętajmy, aby nie klikać w ten link, bo można stracić swoje oszczędności!

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów.

Zachowajmy ostrożność i rozwagę także podczas telefonicznych rozmów z nieznanymi osobami. Przestępcy działający na terenie naszego powiatu podszywają się również za pracowników różnych instytucji między innymi za pracowników banków, którzy podczas rozmowy telefonicznej informują, że oszczędności zgromadzone na kontach i lokatach bankowych są zagrożone. W takiej sytuacji najlepiej rozłączmy się i skontaktujmy się  z konsultantem swojego banku, aby zweryfikować, czy rozmówca faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Można też osobiście udać się do oddziału, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pamiętajmy! Dane dostępowe do konta, dane karty płatniczej oraz dane osobowe to informacje, które powinny być zawsze chronione — nie należy ich udostępniać osobom nieuprawnionym! Ujawniając je, narażamy się na utratę swoich pieniędzy, a nawet zaciągnięcie kredytu lub pożyczki.

Zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do nieznanych osób, a nie padniemy ofiarą przestępstwa.

W przypadku podejrzenia oszustwa informujmy zawsze Policję.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony