Ostatnie wpisy

KRAJ: Zaprezentowano nowe mundury dla straży pożarnej (zdjęcia)


W ciągu kilku najbliższych lat w całym kraju ma zostać wymienione umundurowanie służbowe i koszarowe straży pożarnej. Chodzi o stosowaną od 1997 roku odzież czarnego koloru. Nowe barwy nawiązują do umundurowania bojowego.

Po wymianie przez straż pożarną mundurów bojowych, przyszedł teraz czas na ubrania służbowe i koszarowe. Na początek ruszają testy nowego umundurowania. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zatwierdził do testowania ok. 100 sztuk nowych strojów. Trafią one do strażaków na różnych stanowiskach, począwszy od tych, pełniących służbę w jednostkach ratowniczo-gaśniczych, przez pracowników biurowych, komendantów, kadetów, na podchorążych kończąc.

Wiadomo już, że na razie dotarło tylko kilka sztuk nowych mundurów. Reszta będzie trafiać do strażaków sukcesywnie, aż do maja. Same testy potrwają zaś przynajmniej do końca sierpnia. Umundurowanie będzie się składało m.in. z t-shirtu, koszul z krótkim i długim rękawem, bluzy, bluzy typu polar, spodni, butów, kurtki przeciwdeszczowej i spodni, oraz czapki letniej i zimowej. Nowością będą zaś krótkie spodenki, przeznaczone dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych.

Zgodnie z założeniem, nowe umundurowanie będzie się składało z kilku elementów noszonych w zależności od pełnionej służby i warunków pogodowych. Mundury mają mieć barwę piaskową, nawiązującą do nowego umundurowania bojowego, do tego dochodzą czarne imieninki, pagony, orzeł na czapce i napis Państwowa Straż Pożarna. Odzież będzie wykonana z materiału Rip-stop, który jest wykorzystywany m.in. przy produkcji umundurowania dla Służby Celno-Skarbowej i Służby Ochrony Państwa.

Po testach i zebranych w ich trakcie opiniach, powołany przez komendanta głównego PSP specjalny zespół podejmie decyzje co do ewentualnych poprawek. Następnie nowe umundurowanie zostanie wprowadzone do stosowania. Wtedy też zostaną ogłoszone przetargi na zakup nowych mundurów. Nastąpi to najwcześniej we wrześniu i ma być uzależnione od posiadanych środków finansowych przez poszczególne komendy. Szacuje się, że wymiana umundurowania w całym kraju może potrwać nawet ok 5-6 lat.

źródło: lublin112
fot. (KG PSP)

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: