Reklama

Ostatnie wpisy

Koniec z kasowaniem punktów karnych. Nowy taryfikator 2024

Punkty karne to gorący temat, w przypadku każdego kierowcy. Nie dość, że planowany jest nowy taryfikator 2024, to jeszcze powstała lista wykroczeń, za które absolutnie nie będą kasowane.

Punkty karne – idzie rewolucja?

Jakiekolwiek zmiany w kwestii punktów karnych to prawdziwa rewolucja dla kierowców. Minister Infrastruktury, Dariusz Klimczak wskazał listę wykroczeń, za które nie będzie można ich skasować. O kursach reedukacyjnym możemy zapomnieć w tym przypadku. Nic nam nie pomoże. Co się zatem zmieni?

Nowa reforma przewiduje nowe zasady odnośnie kasowania punktów karnych

Musimy wziąć się za redukcję punktów karnych. Teza jest taka: Nie za każde wykroczenie będzie można je redukować. 

– powiedział w wywiadzie dla TVP, minister infrastruktury Dariusz Klimczak. 

Minister, żeby nie być gołosłownym, przedstawił listę konkrentych wykroczeń, za które zdobyte punkty karne nie będą kasowane. Zastrzegł także, że lista ta może ulec wydłużeniu.

  1. Rażące przekorczenie prędkości (obecnie jest to przekroczenie od 51 km/h do 70 km/h) za co grozi od 13 do 15 punktów karnych, mandat do 2500 lub 5 tys. w recydywie)
  2. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej – grozi to utratą 5 punktów i mandatem do 1000 zł, w recydywie – 2 tysiące. 
  3. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – stracimy wówczas 15 punktów karnych i zapłacimy mandat 1500 zł, w recydywie – 3 tysiące.

Nie ma mowy, aby za te wykroczenia redukować punkty. 

– wyjaśnił, minister Klimczak. 

Wdrożenie przepisów nastąpi tak szybko, jak to tylko możliwe. W tej wyjątkowej kwestii, kiedy w grę wchodzi ludzkie bezpieczeństwo, państwo z pewnością nie będzie się zbyt długo ociągało. Całkiem prawdopodobne, że wdrożenie nowego taryfikatora nastąpi w przeciągu najbliższych miesięcy

źródło: telepolis.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony