Reklama

Ostatnie wpisy

Kolizja z nietrzeźwym pieszym

O mały włos, a doszło by do tragedii na trasie Więcbork – Wielowicz. Nietrzeźwy pieszy zatoczył się na jezdnię, gdzie został potrącony przez 20-letniego kierowcę, który jechał pod wpływem narkotyków. Teraz oboje odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

W poniedziałek (10.12.) około godziny 18:30 dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  z udziałem pieszego w miejscowości Suchorączek w gminie Więcbork.  Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, że 45-letni mieszkaniec  powiatu  idąc z Więcborka w kierunku miejscowości Wielowicz, w pewnym momencie zatoczył się na jezdni, na skutek czego został potrącony przez vw golfa jadącego z przeciwnego kierunku. Mundurowi ustalili, że pieszy oprócz tego,  że  poruszał się niewłaściwą stroną jezdni ,to nie posiadał żadnych elementów odblaskowych i w dodatku był nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Badanie stanu trzeźwości 20-letniego kierowcy golfa wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy , jednakże wygląd oczu wzbudził podejrzenia kontrolujących go funkcjonariuszy. Z kierującym udano się do posterunku, gdzie zbadano go na obecność w organizmie środków odurzających. Podejrzenia stróżów prawa okazały się słuszne,  gdyż badanie potwierdziło obecność amfetaminy.  20-latkowi została pobrana krew do dalszych badań oraz zatrzymano prawo jazdy.

O dużym szczęściu może mówić 45-letni pieszy, który jedynie z ogólnymi obrażenia ciała trafił do szpitala.

Niebawem oboje odpowiedzą za swoje postępowanie. 20-latkowi za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei 45-letni pieszy odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony