Pijany kierowca doprowadził do kolizji

Redakcja

W piątek 31 sierpnia br, około godziny 12:30 do SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o kolizji na trasie Śmiłowo – Jastrzębiec. Na miejsce zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Skoda oraz Opel. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do Szpitala Powiatowego w Więcborku.

Przybyli na miejsce policjanci  ustalili, że 66- letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Skoda Superb nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Opel Corsa, kierowanym przez 21-letnią mieszkankę powiatu sępoleńskiego. Od 66-letniego kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Z uwagi na brak możliwości wykonania badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, od mężczyzny pobrano krew do badań. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali także prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 66- latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

 

SiS:

  • JRG Sępólno (GLBA Renault)
  • OSP Więcbork (SLRt Lublin)
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Policja

Dodaj komentarz

Next Post

Odnaleziono skradziony samochód

Funkcjonariusze z Sępólna Krajeńskiego odzyskali renault skradzione kilkanaście dni temu w Bydgoszczy. Pojazd trafił już do swojego właściciela. W czwartek(30.08.18) około godziny 10:00 dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał informację o pozostawionym od kilku dni podjeździe ciężarowym na ul. Tartacznej w Sępólnie Krajeńskim.  Pojazd marki Renault Master  znajdował się w rejonie nieczynnej […]

%d bloggers like this: