Reklama

Ostatnie wpisy

Kolizja na trasie Lipka – Czyżkowo


Dzisiaj około 7:45 do SKKP Złotów płynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym tuż za miejscowością Lipka w Kierunku na Czyżkowo

Do działań zadysponowano zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipce oraz z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w  Złotowie. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu jego dowódca potwierdził treść zgłoszenia, dodatkowo przekazał iż w zdarzeniu uczestniczyły jedynie dwie osoby – kierowcy pojazdów.

W stosunku do uczestników zdarzenia wdrożono procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy, równolegle zabezpieczono teren działań poprzez zamknięcie ruchu na wyznaczonym odcinku drogi i odłączenie akumulatorów w pojazdach.

Wkrótce na miejsce przybyły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego które przejęły opiekę nad uczestnikami zdarzenia a po ich zdiagnozowaniu zapadła decyzja o przewiezieniu obojga do szpitala.

Na potrzeby czynności prowadzonych przez Policję ruch na tym odcinku drogi był czasowo wstrzymywany a po usunięciu rozbitych pojazdów i uprzątnięciu resztek pokolizyjnych całkowicie przywrócony.

Przyczyny zdarzenia bada Policja jednak śmiało można stwierdzić iż jedną z przyczyn jego powstania były trudne, zimowe warunki drogowe.

Opracowanie: st.str. Piotr Żurek

Zdjęcia: KP PSP Złotów

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: