Reklama

Ostatnie wpisy

Kierował Quadem po pijaku i z zakazem

Ponad 1,3 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, którego w niedzielę (2 września) zatrzymali do kontroli sępoleńscy policjanci. 19- latek był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (02.09.18) około godziny 15:00 funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie patrolu w miejscowości Orzełek gm. Kamień Krajeński zauważyli kierowcę quada jadącego bez kasku ochronnego. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że 19-letni użytkownik czterokołowca ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Po przebadaniu alkotestem dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym się poruszał jest niedopuszczony do ruchu.

Teraz nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Kamień Krajeński za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed Sądem.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5. Ponadto odpowie także za popełnione wykroczenia.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony