Postaw mi kawę na buycoffee.to
“Kaskadowe pomiary prędkości” w powiecie sępoleńskim

Sępoleńscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przeprowadzili we wtorek (09.07.19) działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na drogach powiatu sępoleńskiego. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.  Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas akcji skontrolowano łącznie 64 pojazdy, z czego 32 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Ponadto 2 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów.

Tego typu działania na drogach naszego powiatu będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

 

1 thought on ““Kaskadowe pomiary prędkości” w powiecie sępoleńskim

  1. kierowcy musimy trzymać się razem z Yanosikem, bo te kaskadowe to nie długo codzinnie będą. W sumie to dobrze, może troche zwolnia

Leave a Reply

%d bloggers like this: