Reklama

Ostatnie wpisy

Jechał rowerem, pomimo zakazu prowadzenia jednośladów

Policjanci kontrolują wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym także kierujących jednośladami. W tym tygodniu, zatrzymali już drugiego rowerzystę, który za nic miał postanowienie sądu i dalej postępował niezgodnie z prawem. Teraz poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania.

„Zakaz kierowania rowerami może zostać orzeczony przed sąd za wcześniejszą jazdę tym środkiem lokomocji pod wpływem alkoholu. Wtedy już osoba kierująca jednośladem nie odpowiada jedynie za wykroczenie, a za przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.”

Zapomniał chyba o tym, 60-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Mężczyzna został zauważony przez więcborskich dzielnicowych w trakcie patrolu na terenie jednej z pobliskich wsi. Mundurowi znali rowerzystę i doskonale wiedzieli, że ma sądowy zakaz poruszania się jednośladami po drogach publicznych. Nieodpowiedzialny cyklista dorobił się tego problemu, bo wcześniej zdarzyło mu się pedałować na “podwójnym gazie”. Mimo decyzji sądu uznał jednak, że nic się nie stanie jeśli wsiądzie na swój rower. Teraz czeka go kolejna wizyta w sądzie  i dużo surowsza kara.  Do domu wrócił pieszo, z nowymi kłopotami.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony