gmina Więcbork: Nissanem na podwójnym gazie

fot. ilustracyjne

Więcborscy policjanci zatrzymali kierowcę nissana, który postanowił jechać samochodem po wcześniejszym piciu alkoholu. 52-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj (25.11.20) krótko po godzinie 17:00 w trakcie patrolu w miejscowości Borzyszkowo, więcborscy policjanci zauważyli  nissana , którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz nie miał włączonych świateł mijania. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Kiedy stróże prawa zbadali stan trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma on 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, podczas sprawdzania auta w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że pojazd którym się poruszał nie ma aktualnych badań technicznych. Nietrzeźwemu kierowcy mundurowi oprócz prawa jazdy zatrzymali także dowód rejestracyjny.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Leave a Reply

%d bloggers like this: