Ostatnie wpisy

Dzielnicowy z Sępólna, wracając ze służby, zatrzymał pijanego kierowcę


Każdy policjant, zdejmując po służbie mundur, nadal pozostaje stróżem prawa. Udowodnił to sępoleński dzielnicowy, który w nocy, w drodze powrotnej ze służby do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 61-latek kierował kią sportage mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2.08.22) około 23:00, na jednej z ulic w Człuchowie (województwo pomorskie). Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, wracając motorem po zakończonej służbie do domu, zauważył kierującego kią sportage, którego sposób jazdy wzbudził w nim pewne podejrzenia. Funkcjonariusz doskonale wiedział, co taki styl jazdy kierowcy może oznaczać i jakie zagrożenie może stwarzać on dla innych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowy, natychmiast przystąpił do działania i wykorzystując dogodny moment, zatrzymał auto.

Kiedy otworzył drzwi kii wyczuł silną woń alkoholu. Nie zwlekając odebrał mężczyźnie kluczyki od samochodu.

W tej samej chwili nieopodal przejeżdżał policyjny patrol człuchowskiej Policji, któremu przekazał kierowcę suva. Kontrola trzeźwości potwierdziła przypuszczenia dzielnicowego. Alkotest wykazał u 61-latka ponad 2,8 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Człuchów stracił już prawo jazdy, a dodatkowo za swoje zachowanie odpowie wkrótce przed sądem.

Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: