Reklama

Ostatnie wpisy

Działania “bezpieczny pieszy” na terenie powiatu sępoleńskiego

30 i 31 marca na terenie powiatu sępoleńskiego prowadzone będą działania „Bezpieczny Pieszy”, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sępoleńska drogówka obserwować będzie zachowanie kierujących wobec pieszych, ale także przestrzeganie przepisów przez samych pieszych.

W ostatnich dwóch dniach marca, policjanci ze sępoleńskiej drogówki będą uczestniczyć w akcji „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi skupią uwagę głównie na zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych, ale też na zachowaniu samych niechronionych użytkowników drogi. Podczas działań, stróże prawa będą przede wszystkim zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych. Natomiast w przypadku niechronionych uczestników ruchu drogowego będą obserwować właściwe zachowania pieszych na przejściu, a w przypadku rowerzystów na ich trzeźwość.

Sępoleńscy policjanci kolejny raz apelują do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Należy pamiętać, iż odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. Aby było bezpiecznie, należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, a także pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem, pieszy zawsze stoi na straconej pozycji.

Działania będą również doskonałą okazją do zachęcania niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia odblasków, nawet na terenie miasta, gdyż znacząco podnosi to bezpieczeństwo na drodze.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i rozwagę na drodze!

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony