Reklama

Ostatnie wpisy

Doskonalili umiejętności z ratownictwa technicznego oraz KPP

W minioną sobotę 6 lipca na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy druhowie zorganizowali wewnętrzne ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. 

Początek ćwiczeń związany był z teoretycznym przedstawieniem technik, jakie druhowie mieli w planie doskonalić. Ćwiczone założenia zakładały, że w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana, która jest zakleszczona. W związku z tym wykonano dostęp od tyłu pojazdu, poprzez usuwanie boków pojazdów. Prowadzona tematyka ćwiczeń jest związana z ciągłym rozwojem infrastruktury drogowej, ale również z przybywającym sprzętem w jednostce. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z nowymi technikami ratownictwa drogowego oraz ugruntowanie posiadanej już wiedzy w tym zakresie. Całe szkolenie było prowadzone przez dh. Damiana Dembeckiego, który na co dzień jest strażakiem w OSP Wierzchucin Królewski, a zarazem Ratownikiem Medycznym.

fot. OSP Mrocza

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony