Ostatnie wpisy

Czy powiatowi sępoleńskiemu grozi paraliż systemu ratownictwa medycznego?

Czy w najbliższym czasie będzie miał kto ratować nasze życie i zdrowie?Czy powiatowi sępoleńskiemu grozi paraliż systemu ratownictwa medycznego?

Z nazwy Państwowe Ratownictwo Medyczne tworzą ludzie samozatrudniający się. Prowadzą oni własne działalności gospodarcze, zatrudnieni są w Szpitalach i Spółkach na umowach cywilnoprawnych, których nie obowiązuje kodeks pracy, urlop wypoczynkowy, wolne niedziele i święta, a w przypadku choroby sami muszą znaleźć zastępstwo na swoje miejsce.

Za własne pieniądze systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zgodnie z przepisami prawa. Za własne pieniądze muszą również kupić umundurowanie.

Dumni z tego, że taki zawód wybrali,  gotowi nawet w najtrudniejszych warunkach nieść pomoc innym, o czym współpracując przekonaliśmy się niejednokrotnie, wierni przysiędze, którą złożyli,  Ratownicy Medyczni, Pielęgniarki i Pielęgniarze z naszego powiatu pracujący w zespołach wyjazdowych pogotowia ratunkowego walczą o lepsze warunki pracy i płacy i szacunek dla samych siebie.

W tej sprawie spotkają się w przyszłym tygodniu z Władzami więcborskiego Szpitala, aby przedstawić swoje postulaty.

Obecnie w wielu miejscach Polski Ratownicy organizują akcje protestacyjne, np. poprzez korzystanie ze zwolnień lekarskich, przez co wielu świadczeniodawców ma problem z zapewnieniem obsady karetek. Wielu z nich złożyło również wypowiedzenia. Na 11 wrześnie w Warszawie zapowiedziany jest ogólnopolski protest pracowników ochrony zdrowia.  

Koleżankom i kolegom „po fachu” życzymy pomyślnego zakończenia sprawy i porozumienia stron. Trzymamy za Was kciuki i wierzymy, że niebawem będziemy mogli przekazać naszym czytelnikom dobre informacje.

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: