Ostatnie wpisy

Ćwiczenia przewodników psów służbowych i ich podopiecznych


Niecodzienne szkolenie odbyli przewodnicy psów służbowych i ich podopieczni z komend policji w Bydgoszczy i Sępólnie Krajeńskim. Dzięki uprzejmości PESA Bydgoszcz policjanci wraz z psami ćwiczyli wyszukiwanie zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków w wagonach pociągów oraz innych pomieszczeniach.

W ubiegły czwartek (12.05.2022),  na terenie zakładu PESA Bydgoszcz odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli policyjni przewodnicy wraz z psami służbowymi z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz  policjantka przewodnik psa z komendy w Sępólnie Krajeńskim.

W szkoleniu brały udział psy o specjalności patrolowo-tropiącej, do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Do celów szkoleniowych udostępniono nam wagony pasażerskie, pomieszczenia socjalne oraz magazyny.

Odbyte szkolenie znacznie podniosło doświadczenie tresurowe naszych przewodników i ich podopiecznych.

źródło: KMP w Bydgoszczy

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: