Reklama

Ostatnie wpisy

Ciężarówka wpadła do rzeki. “Kierowca czekał na brzegu”

Do rzeki Gwdy (woj. wielkopolskie) wpadła ciężarówka. Jak podaje policja, prawdopodobną przyczyną może być nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierowca. 24-latek opuścił kabinę o własnych siłach. Na przyjazd służb czekał na brzegu.

Tuż przed godziną 10 strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze wojewódzkiej nr 189 między miejscowościami Jastrowie i Górzna (woj. wielkopolskie) do rzeki Gwdy wpadła ciężarówka.

– Gdy służby dojechały na miejsce, te informacje się potwierdziły. Kierowca był już poza pojazdem, czekał na brzegu rzeki. Nie uskarżał się na żadne dolegliwości – przekazał Piotr Żurek z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Złotowie.

Na miejsce zadysponowano dziesięć zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczną grupę z Piły, która miał pomóc usunąć wyciekające z pojazdu płyny eksploatacyjne. – Ostatecznie nie wzięli udziału w akcji, bo okazało się, że te siły i środki, które mamy na miejscu są już wystarczające – powiedział strażak.

Ciężarówka, która wpadła do wody to pojazd z otwartą naczepą, który może przewozić np. żwir lub piasek. W chwili zdarzenia naczepa była pusta.

Będą utrudnienia

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni kierowca nie dostosował prędkości i przez to zjechał z mostu do rzeki. Badanie alkomatem potwierdziło, że jest trzeźwy – poinformował asp. Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Na drodze W189 obowiązuje ruch wahadłowy, ale wkrótce zostanie ona całkowicie zablokowana. – Będzie to konieczne, by na miejsce mógł dotrzeć dźwig, który podejmie ten pojazd w wody. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. Będziemy kierować ruch na inne okoliczne drogi – wskazał Pachuc.

Na miejscu trwają działania służb. Ruch odbywa się wahadłowo.

źródło: tvn24.pl
źródło zdjęcia głównego: KPP Złotów5 1 głosować
Ocena artykułu
Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz

Na ryby wyskoczył w przerwie 😛

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony