Bezpieczniej na skrzyżowaniu dróg Więcbork – Złotów oraz Lipka- Łobżenica

Redakcja

Od kwietnia na tym skrzyżowaniu pojawił się znak STOP. Podświetlany w dzień i w nocy na czujkę oraz zasilany z panelu fotowoltaicznego.

W styczniu br., kiedy doszło do niebezpiecznego wypadku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 189 z drogami powiatowymi na odcinku Więcbork – Złotów oraz Lipka-Łobżenica, jako przewodniczący Komisji Samorządowej i Porządku Publicznego w Radzie Powiatu Złotowskiego, w dniu 24 stycznia wspólnie z radnymi z komisji wypracowaliśmy pismo do Zarządu Powiatu oraz Pana Starosty o interwencję w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania. Po spotkaniach z przedstawicielami dróg wojewódzkich i powiatowych i nadaniu toku sprawy, dzięki również Radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Panu Henrykowi Szopińskiemu od kwietnia na tym skrzyżowaniu pojawił się znak STOP. Podświetlany w dzień i w nocy na czujkę oraz zasilany z panelu fotowoltaicznego. Jest to znacząca poprawa bezpieczeństwa dla podróżnych którzy jeżdżą drogą powiatowa z Lipki bądź Łobżenicy. Jednak jest to kropla wody w potrzebach bezpieczeństwa ale trzeba się cieszyć z małego kroku do przodu.

Warto również dodać, że w tym roku już doszło tam do poważnego wypadku, w którym samochód osobowy uderzył w autolawete.

Michał Falba

Dodaj komentarz

Next Post

Odpady zwierzęce na jezdni

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 kwietnia około godziny 18:20 na ul. Gdańskiej w Jastrowiu. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców Jastrowia, że ktoś pozostawił na ulicy Gdańskiej odpady pochodzenia zwierzęcego. Strażacy neutralizowali zagrożenie poprzez zebranie tych pozostałości. Na miejscu działały JRG Złotów, OSP Jastrowie […]

%d bloggers like this: