Reklama

Ostatnie wpisy

Bezpieczniej na skrzyżowaniu dróg Więcbork – Złotów oraz Lipka- Łobżenica

Od kwietnia na tym skrzyżowaniu pojawił się znak STOP. Podświetlany w dzień i w nocy na czujkę oraz zasilany z panelu fotowoltaicznego.

W styczniu br., kiedy doszło do niebezpiecznego wypadku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 189 z drogami powiatowymi na odcinku Więcbork – Złotów oraz Lipka-Łobżenica, jako przewodniczący Komisji Samorządowej i Porządku Publicznego w Radzie Powiatu Złotowskiego, w dniu 24 stycznia wspólnie z radnymi z komisji wypracowaliśmy pismo do Zarządu Powiatu oraz Pana Starosty o interwencję w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania. Po spotkaniach z przedstawicielami dróg wojewódzkich i powiatowych i nadaniu toku sprawy, dzięki również Radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Panu Henrykowi Szopińskiemu od kwietnia na tym skrzyżowaniu pojawił się znak STOP. Podświetlany w dzień i w nocy na czujkę oraz zasilany z panelu fotowoltaicznego. Jest to znacząca poprawa bezpieczeństwa dla podróżnych którzy jeżdżą drogą powiatowa z Lipki bądź Łobżenicy. Jednak jest to kropla wody w potrzebach bezpieczeństwa ale trzeba się cieszyć z małego kroku do przodu.

Warto również dodać, że w tym roku już doszło tam do poważnego wypadku, w którym samochód osobowy uderzył w autolawete.

Michał Falba

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony