Ostatnie wpisy

Autobus szkolny zderzył się z pociągiem. Nie żyje jedna osoba


Jedna osoba zginęła w wyniku zderzenia autobusu z pociągiem pośpiesznym w Warlubiu (powiat świecki).

Do zdarzenia doszło w czwartek, 3 lutego około godziny 6:15 na przejeździe kolejowym wyposażonym w rogatki i sygnalizację w rejonie ulicy Bąkowskiej. Jak przekazał dyżurny komendy wojewódzkiej PSP, doszło do zderzenia autobusu szkolnego z pociągiem relacji Gdynia – Wrocław. W autobusie jechały dwie osoby: kierowca zginął na miejscu, a pasażer nie odniósł obrażeń. Osoby jadące pociągiem nie zostały poszkodowane; mimo zderzenia skład nie wykoleił się. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA: Po godzinie 8:00 PKP Polskie Linie Kolejowe wydały komunikat, w którym informują, że ruch pociągów między stacjami Warlubie i Laskowice Pomorskie odbywa się po jednym torze. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są na bieżąco przekazywane podróżnym na stacjach i na przystankach. – Teren wypadku jest zabezpieczony. Komisja ustali przyczyny zdarzenia – dodaje PLK.

źródło: metropoliabydgoska.pl

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: