Reklama

Ostatnie wpisy

Aplikacja dla strażaków, wyjaśniająca jak gasić i rozcinać elektryki

Wypadki z udziałem samochodów elektrycznych to temat, który nadal potrafi wzbudzać wiele obaw. Zwłaszcza, gdy pojawi się niebezpieczeństwo pożaru lub też służby ratownicze będą musiały dokonać rozcinania wraku. Stąd też nowy pomysł na bardzo zaawansowaną aplikację

Darmowy program o nazwie Emergency Response Guide, dostępny już na tablety z systemami Android oraz iOS, okazuje się narzędziem profesjonalnie przygotowanym na potrzeby strażaków. Ma on im służyć pomocą w przypadku zdarzeń, w których będzie uczestniczyła elektryczna ciężarówka z koncernu Volvo. Tutaj od razu podkreślę, że mowa o wszystkich trzech markach należących do tej grupy, a więc nie tylko Volvo Trucks, ale też Renault Trucks oraz Mack Trucks.

Dzięki aplikacji, przybyli na miejsce strażacy mają mieć możliwość dokładnego sprawdzenia, gdzie w danym modelu znajdują się przewody wysokiego napięcia, zestawy akumulatorów, czy wszelkie inne elementy newralgiczne z punktu widzenia prowadzenia akcji. Program wskaże też jak bezpiecznie odłączać poszczególne elementy elektrycznego napędu, a wszystko odbędzie się z życiem modeli 3D, a nawet wirtualnej rzeczywistości, nanoszącej układ tych elementów na rzeczywiście ratowany pojazd. Dokładnie tak, jak na powyższym zdjęciu.

Dla zaciekawionych dodam, że to już kolejna inicjatywa koncernu Volvo w tym temacie. Firma organizuje też bowiem szkolenia dla strażaków, które na żywo prezentują im specyfikę elektrycznych ciężarówek. Akcja ta miała także swoją polską edycję, omawianą na początku roku, w następującym artykule: Jak strażacy mają sobie radzić z elektrycznymi ciężarówkami – szkolenie dla PSP

źródło: 40ton.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony