Reklama

Ostatnie wpisy

Akcja „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

Od jutra rusza ogólnopolska akcja „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo”. Przez najbliższe soboty – 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia –  w niektórych stacjach kontroli pojazdów w całym kraju będzie można za darmo ustawić światła. Podczas działań policjanci ruchu drogowego będą czujniej zwracać uwagę na właściwe oświetlenie pojazdów.

W sobotę(24.11) zaczyna  się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Do działań włączają się również sępoleńscy policjanci.

W okresie jesienno- zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura – deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach istotną rolę odgrywa właściwe oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, gdyż na drogach przecinają się ścieżki użytkowników różnego rodzaju pojazdów jak i pieszych .

Dlatego w najbliższe soboty – 24 listopada oraz 1, 8 i 15 grudnia -  na niektórych stacjach kontroli pojazdów w całym kraju będzie można za darmo ustawić światła. Mapa z zaznaczonymi na niej punktami znajduje się na stronie internetowej Yanosika, który jest partnerem akcji “Twoje światła, twoje bezpieczeństwo”. Co więcej, kierowcy korzystający z tej aplikacji będą otrzymywać powiadomienia o tym, że jedna z ponad dwustu stacji oferujących darmowe ustawienie świateł jest w pobliżu.

Co prawda w  powiecie  sępoleńskim  żadna ze stacji nie bierze udziału  w akcji, ale funkcjonariusze tutejszej komendy  będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Warto przypomnieć kierowcom, że w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia znaleźć można wszystkie dane techniczne dotyczące oświetlenia pojazdów. Mundurowi będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem.

Dodatkowo policjanci będą propagować zasadę Widzieć – i być widocznym. Ta zasada dotyczy wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Obowiązkiem kierowcy jest zadbać o właściwe oświetlenie pojazdu, natomiast obowiązkiem pieszego jest zadbać o własną widoczność. Dobre i sprawne oświetlenie pojazdu oraz pieszy wyposażony w elementy odblaskowe to bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Poniżej wykaz stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w akcji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:

– BYDGOSZCZ ,ul. Ks. Schulza 1A, MOTO CHAMP Zbigniew Karaś,

–  LUBICZ GÓRNY , ul. Piaskowa 30 RADTUR Sp. z o.o

 – GRUDZIĄDZ,   ul. Karabinierów 10, P.U.H Tospol,

– OSIE , ul. Dworcowa 16, STACJA KONTROLI POJAZDÓW  Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna,

 

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony