Reklama

Ostatnie wpisy

40-letni mężczyzna, padł ofiarą oszustwa

Sprzedajesz towar za pośrednictwem portali ogłoszeniowych? Uważaj, możesz paść ofiarą oszustwa. Przestępcy oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane wrażliwe do logowania do konta bankowego. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta zamiast wpłacić należność za zakupiony towar. Do sępoleńskich policjantów ostatnio zgłosiła się osoba, która padła ofiarą takiego fałszywego „kupcy”.

Przestrzegamy przed nową metodą jaką stosują oszuści. W ostatnim czasie do naszej komendy zgłosił się 40-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszustów internetowych na popularnym portalu ogłoszeniowym. Dlatego zachowajmy ostrożność i pamiętajmy, że przestępcy cały czas modyfikują swoje dotychczasowe sposoby działania i wymyślają nowe.

Oszukany mieszkaniec powiatu sępoleńskiego wystawił na jednym z portali aukcyjnych ogłoszenie o sprzedaży piły spalinowej. Następnie zgłosiła  się do niego osoba potencjalnie zainteresowane kupnem. Oszust  zaproponował uiszczenie zapłaty przez specjalny link, gdzie sprzedający miał podać dane wrażliwe do logowania do bankowości elektronicznej. Nieświadomy zagrożenia sprzedawca otworzył link podany w wiadomości. Następnie wypełniał wszystkie rubryki podając swoje dane osobowe. W ten sposób przestępca  włamał się na konto bankowe sprzedającego i ukradł 4700 złotych.

Apelujemy do wszystkich użytkowników portali aukcyjnych, aby nie wchodzić w podejrzane linki, które żądają od nas podania danych z karty bankomatowej oraz haseł do bankowości elektronicznej!

Posiadacz tych danych może zarządzać cudzym kontem bankowym jak własnym. Może wypłacać gotówkę, wykonywać operacje bankowych czy zawierać umowy kredytowe.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony