Reklama

Ostatnie wpisy

10 tys. złotych nagrody za pomoc we wskazaniu sprawcy porzucenia odpadów (zdjęcia)


W lesie w okolicy miejscowości Buszkowo w województwie kujawsko-pomorskim ktoś wyrzucił beczki z odpadami. Nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin wyznaczył nagrodę 10 tys. zł za pomoc we wskazaniu sprawcy.

fot. Nadleśnictwo Szubin

31 maja 2021 r znaleziono w lesie beczki, w okolicach miejscowości Buszkowo. 4 zamknięte beczki koloru niebieskiego o pojemności 150 litrów, 4 beczki koloru żółtego o pojemności 150 litrów oraz siedemnaście beczek 40 litrowych. W większości znajduje się ciecz. Powiadomiono Policję w Żninie i straż pożarną. Zadysponowano Grupę Ratownictwa Chemicznego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Oględzin dokonali technicy kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Na miejsce przybyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łabiszynie oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Żninie.

Każdego, kto może pomóc w ujawnieniu sprawców prosimy o kontakt ze strażą leśną w Nadleśnictwie Szubin – tel. 530053133. Za pomoc w ujęciu sprawcy Nadleśnictwo Szubin wyznaczyło nagrodę w wysokości 10 000 zł.

(Nadleśnictwo Szubin)

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: