Reklama

Ostatnie wpisy

𝐏𝐫𝐳𝐞𝐤𝐚𝐳𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐦𝐞𝐬 𝐝𝐥𝐚 𝐎𝐒𝐏 𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳𝐧𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞𝐦 𝐧𝐚 𝐝𝐨𝐩𝐨𝐬𝐚𝐳̇𝐞𝐧𝐢𝐞 MDP

W dniu dzisiejszym w Gminie Cekcyn przekazano promesy na rządowe dofinansowanie projektu dla 𝐌ł𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐳̇𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐃𝐫𝐮𝐳̇𝐲𝐧 𝐏𝐨𝐳̇𝐚𝐫𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲𝐜𝐡 w kujawsko-pomorskie. Dziś promesy otrzymały 51 jednostki OSP na łączną kwotę ponad 𝟐𝟑𝟏 𝐭𝐲𝐬. 𝐳ł.
 
Środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa docelowo trafią do 229 jednostek OSP z terenu woj. kuj.-pom. o łącznej kwocie 𝟏.𝟎𝟎𝟖.𝟎𝟎𝟎 𝐳ł. Dofinansowania pomogą jeszcze lepiej przygotować młodzież do bezinteresownej służby w szeregach OSP.
 
Z terenu powiatu sępoleńskiego promesy otrzymały MDP z Wałdowa, Lutowa, Sitna, Lubczy, Sępólna Krajeńskiego oraz Sypniewa.
 
Są to środki finansowe, które wspomagają działalność MDP. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jest komórką organizacyjną jednostki OSP. Zostaje powołana przez zarząd na podstawie Statutu OSP. Celem działalności MDP jest szersze zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.  Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP.
 Podstawowe zadania MDP to m.in.:
  • udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych;
  • organizowanie działalności kulturalno-oświatowej, dbanie o sprawność fizyczną;
  • podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP;
  • działalność wolontarystyczna.
Wszystkim druhnom i druhom życzę zdrowia, spokoju oraz wytrwałości. Istotą waszej służby jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony

%d bloggers like this: